Az ISOFIX‑gyermekülésrögzítések ugyanis túl lehetnek terhelve, és a rendszer pl. balesetnél nem képes megtartani a gyermeket.
az alkalmazott gyermekbiztonsági rendszer gyártójának szerelési és kezelési útmutatójában,
a gyermekbiztonsági rendszer címkéjén, amennyiben rendelkezésre áll.
Rendszeresen ellenőrizze, hogy a gyermek és a gyermekbiztonsági rendszer együttes tömege nem haladja-e meg a megengedett értéket.
- Mindig vegye figyelembe a gyermekbiztonsági rendszer alkalmazási területét, valamint az ülések alkalmasságát annak rögzítésére. ISOFIX-gyermekülésrögzítés
- Mindig vegye figyelembe az alkalmazott gyermekbiztonsági rendszer gyártójának szerelési és kezelési útmutatóját.
- Ügyeljen arra, hogy a gyermek lába ne érjen az első üléshez. Ha szükséges, állítsa valamivel előrébb az első ülést.
- 0/0+ csoportba tartozó csecsemőülés és az I. csoportba tartozó, menetiránynak háttal beszerelhető gyermekbiztonsági rendszer valamelyik hátsó ülésen való használata esetén: A hátsó ülést és/vagy az első ülést úgy állítsa be, hogy az ne érintse a gyermekbiztonsági rendszert.
- Menetirányban beszerelhető, I. csoportba tartozó gyermekbiztonsági rendszer használata esetén: A gyermekbiztonsági rendszer támlájának lehetőleg teljesen hozzá kell simulnia a gépkocsi ülésének üléstámlájához.
- A II. vagy a III. tömegcsoport bizonyos gyermekbiztonsági rendszereinél előfordulhat, hogy a max. magasság beállítása korlátozott, pl. a tetővel való esetleges érintkezése miatt.
- A gyermekbiztonsági rendszert ne szerelje be a tető és az ülésfelület közé beszorult és/vagy megcsavarodott helyzetben.
- A gyermekbiztonsági rendszert ne terhelje a fejtámlával. Állítsa be megfelelően a fejtámlákat.
Minden elindulás előtt feltétlenül győződjön meg arról, hogy az ISOFIX gyermekbiztonsági rendszer megfelelően reteszelődött a gépkocsiban lévő mindkét rögzítőkengyelben.